Profils
Profils
Fotogrāfijas
Karte
Atsauksmes
Saistīts Ieraksts
Adrese
 • Trase kā tāda nav izveidota, bet tad, kad uzsnieg sniegs, var doties ceļojumā cauri Slīteres nacionālā parka lībiešu ciemiem. Atpakaļceļā var slēpot gar jūras malu. Reljefs – līdzens. Ainava – interesanta piekrastes kultūrainava ar lībiešu mantojuma elementiem.

   

  Kurzemes pussala, īpaši tās ziemeļdaļa ir pazīstama ar daudz maigākiem un vienmērīgākiem klimatiskajiem apstākļiem nekā pārējā Latvijas teritorijā. Likumsakarīgi, arī ziemas šeit ir siltākas un nereti bez noturīgas sniega segas. Taču tad, kad ir sniegs, šī iespēja nekavējoties ir jāizmanto! Un kas var būt lieliskāks par slēpojienu ar distanču slēpēm cauri lībiešu ciemiem – vienīgo vietu, kur vienkopus saglabājies lībiešu kultūrvēsturiskais mantojums un ainava. Kopā sanāks 11 km pa apvidu. Arī autotransports netraucēs. Kā stāsta vietējie iedzīvotāji, sniegotas ziemas atkārtojas aptuveni pēc pieciem gadiem, tādēļ šāds pārvietošanās vai ceļošanas veids uzskatāms par ekskluzīvu iespēju.

  Aptuvenais laiks ~ 2h (neietverot ciemu un objektu apskati)
  Sākums Vaide (auto stāvlaukums pie Vaides dīķa)
  Beigu punkts Mazirbe (auto stāvlaukums pie Lībiešu tautas nama)
  Maršruta gaita Vaide – Saunags – Pitrags – Košrags – Mazirbe
  Loģistika Lai nebūtu jāslēpo turp – atpakaļ, var sadalīties divās grupās, kas slēpo viena otrai pretim līdz galapunktam, kur novietota (automašīna (s)). Otrs variants – var sarunāt ar tūrisma mītņu saimniekiem, kas atbrauc pretim uz plānoto galapunktu. Var izmantot autobusu satiksmi, kas kursē Mazirbes – Kolkas posmā 2 – 4 reizes dienā.

  Detalizēta info: https://www.celotajs.lv/cont/tour/tours/files/Sliteres_NP/LV/Slepo_LV.pdf
  Avots: https://www.celotajs.lv/cont/tour/tours/Sliteres_NP_marsruti_lv.html#slepotajiem

 • No Records Found

  Sorry, no records were found. Please adjust your search criteria and try again.

  Google Map netika ielādētas

  Nav iespējams ielādēt Google Maps API.

 • Atstāt Atsauksmi

  Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

 • Adrese:

  Mazirbe, Kolkas pagasts